Na tych stanowiskach musisz znać Excela! Dowiedz się, gdzie znajdziesz szkolenie

Microsoft Excel to bardzo ważny program, który służy do wykonywania różnych mniej i bardziej skomplikowanych obliczeń. Dzięki niemu możliwe jest też tworzenie wykresów, różnych zestawień danych oraz innych ważnych dokumentów sporządzanych z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych. Ze względu na znaczną liczbę funkcji, program ten przydaje się ludziom reprezentującym różne zawody. Oznacza to, że warto bliżej poznać ten program i zasady jego działania.

Wielu ludziom program Microsoft Excel kojarzy się z pracą księgowego lub osoby zatrudnionej na jakimś ważnym stanowisku w dziale finansowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ osoby pracujące na takich stanowiskach często korzystają z Excela do przygotowywania różnych obliczeń czy też projektów. Warto jednak dodać, że program ten przydaje się też specjalistom do spraw zasobów ludzkich, asystentom czy też sekretarkom. Również w naszym prywatnym życiu możemy stosować ten program w celach edukacyjnych czy też możemy prowadzić zestawienia prywatnych wydatków, zarobków, oszczędności, itp. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób jest zainteresowanych znajomością Excela. Na polskim rynku dostępne jest niejedno szkolenie z Excela oferujące możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności związanych z tym programem.

Czytaj także  Jak ubiegać się o dotacje dla firm IT? Garść praktycznych wskazówek

Kursy dostępne w Internecie

Jednym z pierwszych miejsc, w których warto szukać ofert obejmujących szkolenie z Excela jest Internet. W sieci dostępne są różnego rodzaju kursy na różnych poziomach trudności. Zwykle są to szkolenia dla początkujących osób, które chcą poznać podstawy obsługi tego programu. Zaletą kursów internetowych jest brak konieczności tracenia czasu na chodzenie na zajęcia, ponieważ cała nauka odbywa się w domu przy komputerze. Współczesne kursy są dostępne w formie artykułów, filmów czy też materiałów graficznych, dzięki którym każdy pozna tajniki Excela.

Internetowe szkolenie z Excela jest zwykle darmowe i nie można otrzymać żadnego certyfikatu potwierdzającego jego ukończenie. Z drugiej jednak strony, zdobywa się cenne umiejętności, którymi można się wykazać w domu, szkole oraz pracy. Istnieją też pewne kursy internetowe kończące się zadaniem egzaminacyjnym i w przypadku wykonania go w sposób prawidłowy, uczestnik otrzyma certyfikat.

Kursy stacjonarne

Bardziej wymagający kursanci powinni zdecydować się na stacjonarne szkolenie z Excela. Kursy takie są często organizowane przez urzędy pracy zupełnie za darmo. Oprócz tego można zapisywać się na płatne kursy prowadzone przez specjalistyczne firmy. Oferty takich firm obejmują naukę na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym, zaawansowanym czy też naukę specjalistycznych funkcji. Zaletą kursu stacjonarnego jest możliwość zadawania pytań i rozwiewania swoich wątpliwości z pomocą osoby prowadzącej szkolenie z Excela. Warto też dodać, że szkolenia stacjonarne pozwalają zwykle na uzyskanie certyfikatu, który można uwzględnić w swoim CV. Ukończenie takiego szkolenia w znacznym stopniu zwiększy atrakcyjność danej osoby na rynku pracy. Warto poświęcić czas na naukę nie tylko Excela, ale również innych programów biurowych.

Czytaj także  Co to jest placówka partnerska banku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *