3 zasady skutecznego remarketingu

Remarketing google należy do jednej z najskuteczniejszej formy promocji swoich produktów czy usług i jest bardzo często wykorzystywany przez mniejsze i większe firmy. Zasada remarketingu google polega na podtrzymaniu zainteresowania klienta i zachęcenia do dokonania zakupu, żeby jednak był skuteczny warto pamiętać o kilku zasadach.

Co za dużo, to niezdrowo

Okazuje się, że najczęstszym błędem popełnianym przez kampanie remarketing google jest zbyt duża częstotliwość reklam wyświetlanych użytkownikowi. Każdy z nas chyba pamięta sytuację jak z ciekawości wszedł na stronę biura podróży czy salonu meblowego, a potem stale spotykał się z tą samą treścią reklamową.
Jeśli potencjalny klient widzi kilkanaście razy na dzień reklamę jednego produktu czy usługi podczas przeglądania Facebooka, poczty czy innych witryn może się zniechęcić i remarketing google w takim przypadku może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego czyli nawet jeśli klient będzie chciał wyjechać na wczasy czy kupić nową szafę z pewnością nie zrobi tego u nas, ponieważ będzie przytłoczony ilością reklam.
Dlatego zalecane jest wyświetlanie reklamy jednemu użytkownikowi nie częściej niż 3-5 razy na dzień. Warto też pamiętać, że stale wyświetlane tej samej treści może działać negatywnie, dlatego warto zadbać nie tylko o zmniejszenie częstotliwości wyświetlanych reklam, ale także zadbać o urozmaicenie wyświetlanej treści. Jeśli klient będzie widział ofertę szafy, a następnie wyprzedaż stołów czy krzeseł z pewnością szybciej się zainteresuje naszą ofertą niż oglądając kilkanaście razy na dzień ten sam mebel.

Czytaj także  Brak terminala płatniczego pierwszym kropiem do bankructwa

Odpowiednie dopasowanie

Remarketing google może być skutecznym narzędziem budującym pozytywny wizerunek naszej marki w sieci i zwiększającym sprzedaż, jeśli będzie odpowiednio dopasowany do grupy odbiorców. Specjaliści polecają dobrać treść do użytkowników i zadbać o jej zróżnicowanie. Jeśli użytkownik odwiedził nasz sklep internetowy, ale nie dokonał zakupu musimy wypróbować różne scenariusze.
Zazwyczaj myślimy, że powodem jest cena, dlatego kierujemy reklamę informującą o promocjach, wyprzedażach lub darmowej przesyłce. O ile cena ma spore znaczenie w procesie zakupowym, to pamiętajmy, że jednak nie jedyne. Może się okazać, że użytkownik nie znalazł interesującej pozycji, a może termin realizacji zamówienia wydał się zbyt długi. Dlatego warto przygotować reklamę z myślą o różnych potrzebach naszych potencjalnych klientów.
Warto wyświetlać treści informujące o promocjach, nowych pozycjach w sklepie czy też o ekspresowej realizacji zamówienia. W przypadku różnych scenariuszy powodujących, że klient nie dokonał zakupu zwiększamy szanse na ponowne odwiedziny użytkownika na naszej stronie. Remarketing google musi być również interesujący i nietuzinkowy. Pamiętajmy, że nie tylko my, ale też nasza konkurencja korzysta z tego narzędzia.
Remarketing google odpowiednio dobrany do użytkownika, wyświetlany z nieprzytłaczającą częstotliwością pozwoli skutecznie wypromować nasz biznes, zwiększyć sprzedaż i zyskać nowych, lojalnych klientów.

Czytaj także  Podstawowe artykuły biurowe, które powinny znaleźć się w każdym biurze

Więcej o remarketingu w Google Ads: https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-google-ads-adwords/remarketing-w-google-adwords/#

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *