3 zasady skutecznego remarketingu

Remarketing google należy do jednej z najskuteczniejszej formy promocji swoich produktów czy usług i jest bardzo często wykorzystywany przez mniejsze i większe firmy. Zasada remarketingu google polega na podtrzymaniu zainteresowania klienta i zachęcenia do dokonania zakupu, żeby jednak był skuteczny warto pamiętać o kilku zasadach.

Co za dużo, to niezdrowo

Okazuje się, że najczęstszym błędem popełnianym przez kampanie remarketing google jest zbyt duża częstotliwość reklam wyświetlanych użytkownikowi. Każdy z nas chyba pamięta sytuację jak z ciekawości wszedł na stronę biura podróży czy salonu meblowego, a potem stale spotykał się z tą samą treścią reklamową.
Jeśli potencjalny klient widzi kilkanaście razy na dzień reklamę jednego produktu czy usługi podczas przeglądania Facebooka, poczty czy innych witryn może się zniechęcić i remarketing google w takim przypadku może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego czyli nawet jeśli klient będzie chciał wyjechać na wczasy czy kupić nową szafę z pewnością nie zrobi tego u nas, ponieważ będzie przytłoczony ilością reklam.
Dlatego zalecane jest wyświetlanie reklamy jednemu użytkownikowi nie częściej niż 3-5 razy na dzień. Warto też pamiętać, że stale wyświetlane tej samej treści może działać negatywnie, dlatego warto zadbać nie tylko o zmniejszenie częstotliwości wyświetlanych reklam, ale także zadbać o urozmaicenie wyświetlanej treści. Jeśli klient będzie widział ofertę szafy, a następnie wyprzedaż stołów czy krzeseł z pewnością szybciej się zainteresuje naszą ofertą niż oglądając kilkanaście razy na dzień ten sam mebel.

Czytaj także  Gogle VR: przyszłość gier?

Odpowiednie dopasowanie

Remarketing google może być skutecznym narzędziem budującym pozytywny wizerunek naszej marki w sieci i zwiększającym sprzedaż, jeśli będzie odpowiednio dopasowany do grupy odbiorców. Specjaliści polecają dobrać treść do użytkowników i zadbać o jej zróżnicowanie. Jeśli użytkownik odwiedził nasz sklep internetowy, ale nie dokonał zakupu musimy wypróbować różne scenariusze.
Zazwyczaj myślimy, że powodem jest cena, dlatego kierujemy reklamę informującą o promocjach, wyprzedażach lub darmowej przesyłce. O ile cena ma spore znaczenie w procesie zakupowym, to pamiętajmy, że jednak nie jedyne. Może się okazać, że użytkownik nie znalazł interesującej pozycji, a może termin realizacji zamówienia wydał się zbyt długi. Dlatego warto przygotować reklamę z myślą o różnych potrzebach naszych potencjalnych klientów.
Warto wyświetlać treści informujące o promocjach, nowych pozycjach w sklepie czy też o ekspresowej realizacji zamówienia. W przypadku różnych scenariuszy powodujących, że klient nie dokonał zakupu zwiększamy szanse na ponowne odwiedziny użytkownika na naszej stronie. Remarketing google musi być również interesujący i nietuzinkowy. Pamiętajmy, że nie tylko my, ale też nasza konkurencja korzysta z tego narzędzia.
Remarketing google odpowiednio dobrany do użytkownika, wyświetlany z nieprzytłaczającą częstotliwością pozwoli skutecznie wypromować nasz biznes, zwiększyć sprzedaż i zyskać nowych, lojalnych klientów.

Czytaj także  Zamów produkty spożywcze z dostawą do domu

Więcej o remarketingu w Google Ads: https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-google-ads-adwords/remarketing-w-google-adwords/#

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *