Ciekawe wzory pamięci USB

Prawie wszyscy używamy pamięci USB, która przydaje się, gdy chcemy przenieść elektroniczne dokumenty. Wybierajmy je świadomie, by każdego móc cieszyć się ich wydajnością i niezawodnością. Pendrive jest prostym i wygodnym sposobem, aby móc zawsze podzielić się swoimi zdjęciami czy innymi plikami. Wybierzmy ładny model, który będzie działał sprawnie i niezawodnie.

Jaką pojemność pamięci USB wybrać?

Zazwyczaj im więcej pamięci tym lepiej, ale przecież nie zawsze potrzebujemy tak dużej dodatkowej przestrzeni. Wszystko zależy od zastosowania urządzenia – czy będzie służył jedynie do przenoszenia tymczasowych plików, czy będzie miał gromadzić najważniejsze projekty w wysokiej jakości. Wybierzmy pamięć USB typu C, która może być stosowana zarówno w komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Jeszcze jedną unikatową cechą jest jego „odwracalność”, co oznacza, że można go podłączyć do urządzenia dowolną stroną, a więc nie trzeba ustawiać go w odpowiedniej pozycji. Pendrive powinien także zapewniać bezpieczeństwo, co w tym przypadku rozumiane jest dwojako, czyli jako zabezpieczenie plików przed dostaniem się w niepowołane ręce i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Producenci stosują różne rozwiązania mające podnieść wytrzymałość pendrive’ów. Przykładami są obudowy gumowe lub metalowe.

Czytaj także  Najważniejsze cechy i funkcje nowych modeli laptopów.

Odpowiednie obudowy pamięci USB

Konstrukcję pamięci USB ogranicza tylko wyobraźnia producentów. W sklepach znajdziemy urządzenia o niemal dowolnym kształcie. W sprzedaży dostępne są akcesoria przypominające sushi, psa, arbuza, gumę do żucia, monetę, tubkę pasty do zębów, a także połączone z otwieraczem do piwa czy ołówkiem. Wszystko to oczywiście kwestia gustu, ale dobierając pendrive’a, warto wybrać takie, które mają chowane złącze. Dzięki temu będzie ono dobrze zabezpieczone przed kurzem i pyłem, co często ma miejsce podczas codziennego użytkowania. Rozwiązań jest kilka – może do tego służyć zatyczka lub inny patent.

Pomysłowe wzory pamięci USB

Pendrive’y mogą mieć bardzo różnorodne kształty i wykorzystywać odmienne surowce. Można wybierać pomiędzy takimi, które mają właściwie rozmiar złącza, a także wśród tych o wielkości duże breloka. Wybierając je, kierujmy się swoim gustem. Pamięć USB dla najmłodszych może być umieszczona w kolorowej, gumowej obudowie w kształcie zwierzątka, która chroni elektronikę przed uszkodzeniem. Eleganckie panie mogą nosić w torebce pendrive w klasycznym kształcie ozdobiony kryształkami. Deseń jest tak delikatny i subtelny, że pamięć USB można potraktować nawet jako element biżuterii. Panowie mogą kupić urządzenie kształcie ulubionego modelu auta czy sztabki w srebrnym kolorze.

Czytaj także  Zamów produkty spożywcze z dostawą do domu

Wybór pamięci USB nie jest trudny, a wzorów i rodzajów jest tak dużo, że na pewno znajdziemy sprzęt, który będzie nam odpowiadał.