Ciekawe wzory pamięci USB

Prawie wszyscy używamy pamięci USB, która przydaje się, gdy chcemy przenieść elektroniczne dokumenty. Wybierajmy je świadomie, by każdego móc cieszyć się ich wydajnością i niezawodnością. Pendrive jest prostym i wygodnym sposobem, aby móc zawsze podzielić się swoimi zdjęciami czy innymi plikami. Wybierzmy ładny model, który będzie działał sprawnie i niezawodnie.

Jaką pojemność pamięci USB wybrać?

Zazwyczaj im więcej pamięci tym lepiej, ale przecież nie zawsze potrzebujemy tak dużej dodatkowej przestrzeni. Wszystko zależy od zastosowania urządzenia – czy będzie służył jedynie do przenoszenia tymczasowych plików, czy będzie miał gromadzić najważniejsze projekty w wysokiej jakości. Wybierzmy pamięć USB typu C, która może być stosowana zarówno w komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Jeszcze jedną unikatową cechą jest jego „odwracalność”, co oznacza, że można go podłączyć do urządzenia dowolną stroną, a więc nie trzeba ustawiać go w odpowiedniej pozycji. Pendrive powinien także zapewniać bezpieczeństwo, co w tym przypadku rozumiane jest dwojako, czyli jako zabezpieczenie plików przed dostaniem się w niepowołane ręce i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Producenci stosują różne rozwiązania mające podnieść wytrzymałość pendrive’ów. Przykładami są obudowy gumowe lub metalowe.

Czytaj także  Terminal POS czy mPOS. Czym się kierować przy wyborze

Odpowiednie obudowy pamięci USB

Konstrukcję pamięci USB ogranicza tylko wyobraźnia producentów. W sklepach znajdziemy urządzenia o niemal dowolnym kształcie. W sprzedaży dostępne są akcesoria przypominające sushi, psa, arbuza, gumę do żucia, monetę, tubkę pasty do zębów, a także połączone z otwieraczem do piwa czy ołówkiem. Wszystko to oczywiście kwestia gustu, ale dobierając pendrive’a, warto wybrać takie, które mają chowane złącze. Dzięki temu będzie ono dobrze zabezpieczone przed kurzem i pyłem, co często ma miejsce podczas codziennego użytkowania. Rozwiązań jest kilka – może do tego służyć zatyczka lub inny patent.

Pomysłowe wzory pamięci USB

Pendrive’y mogą mieć bardzo różnorodne kształty i wykorzystywać odmienne surowce. Można wybierać pomiędzy takimi, które mają właściwie rozmiar złącza, a także wśród tych o wielkości duże breloka. Wybierając je, kierujmy się swoim gustem. Pamięć USB dla najmłodszych może być umieszczona w kolorowej, gumowej obudowie w kształcie zwierzątka, która chroni elektronikę przed uszkodzeniem. Eleganckie panie mogą nosić w torebce pendrive w klasycznym kształcie ozdobiony kryształkami. Deseń jest tak delikatny i subtelny, że pamięć USB można potraktować nawet jako element biżuterii. Panowie mogą kupić urządzenie kształcie ulubionego modelu auta czy sztabki w srebrnym kolorze.

Czytaj także  Pozycjonowanie na długi ogon - czym są frazy long tail?

Wybór pamięci USB nie jest trudny, a wzorów i rodzajów jest tak dużo, że na pewno znajdziemy sprzęt, który będzie nam odpowiadał.