Ile trwa transport drogowy zamówionych produktów?

Transport drogowy zamówionych produktów jest zależy od bardzo wielu różnych elementów, dlatego też bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie – jak długo trwa przetransportowanie paczki z punktu a do punktu b. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które elementy mają największy wpływ na czas dostarczenia zamówionych towarów.

Co ma wpływ na czas dostarczenia towaru?

Przy transporcie drogowym najważniejszym parametrem jest oczywiście odległość danego przewozu. Jak powszechnie wiadomo im dłuższą drogę do pokonania ma przewoźnik, tym oczywiście dłużej trzeba czekać na dostawę. Olbrzymie znaczenie ma również podatność przewożonego ładunku. Niektórych produktów nie można przewozić w tradycyjny sposób, ponieważ może dojść do jego uszkodzenia. Przy niektórych towarach wymagane są nawet przerwy w czasie transportu.

Rodzaje transportu drogowego

Jak łatwo się domyślić długość przewozu zależy również od wybranego rodzaju transportu drogowego. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi transport samochodowy. Jego największym atutem jest przede wszystkim to, że umożliwia on dostarczenie towarów lub osób „od drzwi do drzwi”. Do największych zalet należy zaliczyć z kolei niewielką masę załadunkową i dość wysokie koszty transportu. Do najstarszych środków transportu należy zaliczyć również transport kolejowy, który w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem. To właśnie dzięki transportowi kolejowemu istnieje możliwość przewiezienia towarów o dużej masie w stosunkowo krótkim czasie. Pamiętać należy jednak o tym, że transport kolejowy to dość powolny środek transportu. W Polsce linie kolejowe nie są zbyt rozbudowane, dlatego też nie wszystkie towary mogą dotrzeć we wskazane miejsce.

Czytaj także  Franczyza dla przedsiębiorców. Dlaczego warto rozważyć ten model?

Transport kolejowy i samochodowy – jakie zalety i wady

W przypadku transportu kolejowego im większa jest odległość, tym nie tylko dłuższy czas oczekiwania, ale również niższe koszty samego przejazdu. Do największych zalet oprócz dużej ładowności należy zaliczyć również brak problemów z korkami, które są zmorą transportu samochodowego. Na transport kolejowy niewielki wpływ mają nawet niekorzystne warunki pogodowe. Pamiętać należy jednak o tym, że niektóre produkty podczas transportu kolejowego mogą ulec awarii. Jeżeli chodzi o transport samochodowy, to dzięki niemu można dostać się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu kolej. Do największych zalet należy zaliczyć także dużą dostępność. Problemem mogą być nie tylko powyżej opisane korki, ale również niekorzystna pogoda i awaria samochodu. Czas transportu samochodowego jest zdecydowanie trudniejszy do przewidzenia, niż na przykład czas transportu kolejowego, który charakteryzuje się mniejszą awaryjnością. Niektóre firmy przewozowe udostępniają swoim klientom specjalne kalkulatory online, dzięki którym można oszacować przybliżony czas dostawy danego produktu, ale pamiętać należy o tym, aby traktować wyniki z przymrużeniem oka.

Więcej o transporcie drogowym: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-frachtowa/transport-drogowy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *