O jakich akcesoriach na budowę nie można zapomnieć? Szelki na rusztowanie i kaski ochronne

 

Pracodawcy często zadają sobie pytanie, czy szelki na rusztowanie to niezbędny gadżet podczas  wykonywania prac budowlanych. W przypadku robót na wysokościach szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo pracujących, chroniąc ich przed ewentualnymi zagrożeniami związanymi z podejmowanymi przez nich działaniami. Przeczytaj, jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć na Twoim placu budowy.

 

Szelki na rusztowanie – co mówią regulacje prawne?

Przed rozpoczęciem robót budowalnych należy zadbać o dobór odzieży i akcesoriów ochronnych, które wpłyną na komfort i bezpieczeństwo pracy Twojego zespołu. Jak zawarto w regulacjach prawnych, podczas prac na wysokościach trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków ochrony zbiorowej i osobistej.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2003 roku mówi, że: „Do zabezpieczeń stanowisk pracy na wysokości, przed upadkiem z wysokości, należy stosować środki ochrony zbiorowej, w szczególności balustrady (…), siatki ochronne i siatki bezpieczeństwa”. Dodano także, że stosowanie środków ochronny indywidualnej, takich jak szelki na rusztowanie, wskazane jest w momencie, kiedy nie ma możliwości stosowania wspomnianych elementów ochrony zbiorowej.

Czytaj także  Jak prawidłowo przechowywać dokumenty księgowe?

 

Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników budowlanych i postaw na wysokiej klasy gadżety wiodących producentów

Choć zapisy rozporządzenia nie definiują jednoznacznie, kiedy należy zainwestować w szelki na rusztowanie, pasy asekuracyjne wykonywane są zgodnie z panującymi normami jakości i bezpieczeństwa, dlatego warto zastanowić się nad ich wdrożeniem nawet w przypadku prac na niewielkich wysokościach.

Gadżet pozostaje wygodny i w żadnym stopniu nie krępuje ruchów osoby pracującej. Producenci oferują bowiem szelki na rusztowanie www.arad.pl/szelki-na-rusztowanie.,ap81.html, które posiadają regulowane mocowania na udach, biodrach i klatce piersiowej, dzięki czemu można je dopasować do każdej sylwetki. Warto także dodać, że profesjonalne pasy wykonywane są z wysokiej jakości oddychającego materiału, który sprawnie odprowadza wilgoć.

 

Planujesz prace budowlane? Pamiętaj o certyfikowanych kaskach ochronnych

Aby zminimalizować ryzyko urazu okolic głowy, nie należy zapominać o takich elementach wyposażenia ochronny osobistej, jakimi są kaski. W asortymencie firm dostawczych dostępne są m.in. solidne hełmy, które spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa.

Warto także dodać, że nowoczesne kaski posiadają 3-stopniową regulację głębokości więźby, co pozwala na jego precyzyjne dopasowanie. Niezwykle pomocny okazuje się także system wentylacji bocznej i tylnej, który odpowiada za optymalny przepływ powietrza wewnątrz hełmu.

Czytaj także  Przyspiesz działania swojej firmy – zacznij od dokumentów

Aby jeszcze bardziej zadbać o wygodę i bezpieczeństwo działań Twoich pracowników, warto zastanowić się dodatkowo nad zainwestowaniem w takie gadżety, jak uchwyty na narzędzia oraz profesjonalne pasy monterskie.

 

Szukasz sprawdzonego dostawcy akcesoriów ochronnych? Sprawdź asortyment marki Arad

Firma Arad to doświadczony dostawa wysokiej klasy akcesoriów na budowę, który od lat efektywnie realizuje różnorodne potrzeby klientów zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. W ofercie marki znajdują się m.in. rusztowania, ogrodzenia tymczasowe, drabiny oraz akcesoria ochrony własnej. Planujesz roboty budowlane i szukasz narzędzi, które pozwolą Ci na odpowiednie zagospodarowanie terenu prac? Odwiedź stronę internetową dostawcy, aby poznać pełen asortyment firmy Arad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *