Pozycjonowanie na długi ogon – czym są frazy long tail?

Słowa kluczowe są istotną częścią strategii SEO. Są to terminy wyszukiwania, których Twoi potencjalni klienci używają podczas przeszukiwania Internetu i które pomogą im znaleźć Twoją firmę.

Frazy long tail

Frazy long tail pojawiają się wielokrotnie w tym kontekście. Czym są? To frazy o długości co najmniej trzech słów. W rzeczywistości jednak mogą tworzyć całe zdania.

Dlaczego warto używać fraz long tail?

Pozycjonowaniem w modelu long tail można znacznie poprawić pozycję strony internetowej.
Frazy long tail pomagają wyszukiwarkom i mediom społecznościowym lepiej „zrozumieć” produkty lub usługi. Takie frazy są bardziej szczegółowe niż short tail, więc są bardziej ukierunkowane na potrzeby wyszukiwania. Na tym powinieneś się skupić, zwłaszcza gdy konkurencja w Twoim segmencie rynku jest duża, ale Twoje zasoby są ograniczone.

Frazy long tail prowadzą do lepszych współczynników konwersji

Według badań 70% ruchu z wyszukiwania w Google to ruch generowany przez frazy long tail.
Jeśli używasz długich fraz lub odpowiadasz na zapytania użytkowników za pomocą długich fraz, możesz zwiększyć lojalność wobec marki w dłuższym okresie, a tym samym zwiększyć współczynniki konwersji.

Czytaj także  Brak terminala płatniczego pierwszym kropiem do bankructwa

Czy używasz narzędzi do identyfikacji odpowiednich słów kluczowych? Jakie są narzędzia?

Dostępnych jest wiele różnych narzędzi do badania słów kluczowych. To, co działa najlepiej dla Twojej firmy lub klientów, zależy od budżetu, funkcji i doświadczeń użytkowników.

1. Planer słów kluczowych Google

Planer słów kluczowych Google to najstarsze, ale sprawdzone narzędzie. Powinien to być pierwszy punkt wyjścia dla Twojej „strategii słów kluczowych”.
Planer słów kluczowych można znaleźć na koncie AdWords w menu Narzędzia.
Wystarczy przejść do planera, wybrać żądane słowo kluczowe i trafić na frazę long tail.

2. „Powiązane wyszukiwania dla …”

Chociaż planer słów kluczowych Google nie zawsze jest dobrym punktem wyjścia do wyszukiwania długi fraz, nadal możesz korzystać z wyszukiwarki Google.
Na przykład wpisujesz wyszukiwane hasło „zaprojektuj stronę www” w Google. Przewiń na dół strony. Spójrz na sekcję „Powiązane wyszukiwania dla »Projekt strony www«”
Możesz znaleźć więcej wyników – po prostu przypnij słowo kluczowe, przewiń na dół strony i uzyskaj więcej propozycji słów kluczowych.

3. KWfinder

KWFinder to płatne narzędzie do badania słów kluczowych. Pomaga zidentyfikować najlepsze słowa kluczowe – te, które mają wysoki obszar wyszukiwania i niską konkurencję. Jest to również bardzo dobra alternatywa dla planowania słów kluczowych Google, która oferuje dokładną miesięczną liczbę wyszukiwań wraz z wieloma innymi przydatnymi wskaźnikami.

Czytaj także  Gogle VR: przyszłość gier?

4. Google Suggest

Google Suggest to jeden z najłatwiejszych sposobów wyszukiwania słów kluczowych. Aby je znaleźć, nie potrzebujesz specjalnych aplikacji ani subskrypcji. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać słowo kluczowe, które chcesz, w pasku wyszukiwania Google, aby zobaczyć, które sugestie z się pojawią.

Powiązane Wyszukiwania

Niektóre słowa kluczowe są potencjalnie lukratywnymi słowami kluczowymi, których planner Google nie pokazuje.
Warto korzystać ze wskazówek i narzędzi, które ułatwiają aktualizację strategii SEO za pomocą długich słów kluczowych, które mają sens dla Twojej firmy.
Poświęć trochę czasu na badanie słów kluczowych. Regularnie sprawdzaj, czy nie ma nowych fraz do dodania do swojej listy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *