5 cech dobrego audytu SEO

Warto mieć świadomość, że dobry audyt SEO jest usługą, której celem jest stworzenie dokumentu, który będzie zawierał nie tylko zalecenia, ale również porady i uwagi dla danej strony internetowej. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wszystkie uwagi, które zostały zebrane w danym audycie SEO, będą później wykorzystywane, np. przez programistów do wykonania jeszcze lepszej pracy, która będzie już bazowała na poprawnym SEO. Jak powinna wyglądać analiza strony google?

Wskaźniki optymalizacji

Należy zdawać sobie sprawę, że o tym jak dobrze dostosowana będzie dana strona internetowa do algorytmów wyszukiwania google, będą informowały poszczególne wskaźniki zbiorcze. Powinny one zostać podane w audycie. Ponadto firma wykonująca audyt nie może bazować tylko i wyłącznie na jednym narzędziu. Warto zdecydować się na taką firmę, która będzie wykorzystywała do audytu różne wskaźniki. Warto wiedzieć, że dane co prawda nie powinny być zbyt rozbieżne, jednak są uzależnione od różnych aspektów funkcjonowania witryny internetowej. Mogą zatem dostarczyć zdecydowanie lepszego wglądu w to, jak zoptymalizowana jest strona, a także gdzie dokładnie można wprowadzić ewentualne ulepszenia.

Czytaj także  Zamów produkty spożywcze z dostawą do domu

Dostosowanie strony internetowej do funkcjonowania na urządzeniach mobilnych

Audyt musi uwzględnić, w jaki sposób dana strona internetowa została dostosowana do funkcjonowania na urządzeniach mobilnych. Warto bowiem wiedzieć, że wynika to z „mobilegeddonów”. Należy zdawać sobie sprawę, że strony internetowe, które zostały właściwie dostosowane do urządzeń mobilnych, będą plasowały się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Analiza słów kluczowych

Dobry audyt seo powinien położyć bardzo duży nacisk na kwestię tzw. keywordów. Warto wiedzieć, że sekcja w audycie, która będzie dotyczyła słów kluczowych powinna dostarczyć dane na jakie słowa strona internetowa wyświetla się w wyszukiwarce, a także na jakie pozycje.

Analiza konkurencji

Koniecznie należy również zaznaczyć, że bardzo istotną częścią audytu jest analiza konkurencji. Ponadto wykorzystując dostępne narzędzia możliwe jest uzyskanie informacji, jak dokładnie radzi sobie konkurencja. Przeanalizowanie przez firmę wykonującą audyt stron konkurencyjnych pozwala oszacować ile pracy musi być włożone w optymalizację witryny, by możliwe było dogonienie danych haseł kluczowych. Umożliwia również oszacować termin, w którym można będzie spodziewać się satysfakcjonujących efektów.

Analiza linków przychodzących

Trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo wysokiej jakości linki przychodzące będą przyczyniały się do poprawienia pozycji danej witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Ponadto zamawiając audyt SEO można spodziewać się, że firma wykorzysta do tego celu takich narzędzi, jak Woorank, Site Analyzer, Moz czy Ahrefs. Ponadto audyt powinien wykazać ile linków dokładnie będzie prowadziło do danej strony internetowej, a także jakiej będą jakości. Zalecane jest wymaganie od firmy wykonującej audyt wykresu historii przyrostu domen, a także linków zewnętrznych.

Czytaj także  Cenisz mobilne rozwiązania dla przedsiębiorstw? Postaw na Teta ME od Unit 4

Tutaj dowiesz się jeszcze więcej: https://digitalhill.pl/uslugi/audyty-i-doradztwo/audyt-seo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *