iPhone 13 Zielony specyfikacja i dostępne modele

Firma Apple co roku jesienią wypuszcza nowe modele iPhone. Te topowe smartfony mają mnóstwo wiernych fanów. Każde zaprezentowanie nowych urządzeń ma miejsce na specjalnej konferencji. IPhone wyróżnia się oryginalnym designem, elegancją, wysokimi parametrami technicznymi. To właśnie te cechy wyodrębniają iPhony na tle konkurencji.

iPhone 13 Zielony – kiedy była premiera i jakie są modele?

iPhone 13 Zielony został zaprezentowany 14 września 2021 roku, a sprzedaż ruszyła 24 września 2021 roku. iPhone 13 został wprowadzony na rynek komórkowy w kilku wersjach:
– iPhone 13, czyli podstawowa wersja,
– iPhone13 Mini, który w parametrach od podstawowej wersji różni się tylko wielkością ekranu,
– 13 Pro,
– 13 Pro max.
Widać więc, że każdy zwolennik iPhone wybierze model najbardziej dopasowany do swoich preferencji.

Kolorystyka iPhone 13

Kolorystyka prezentowanych smartfonów zależna jest od konkretnego modelu. Modele 13 i 13 Mini są dostępne w kolorach: czerwony, biały, czarny, granatowy, jasnoróżowy i ciemnozielony. Z kolei modele Pro i Pro max są dostępne w kolorach: błękitny, czarny, złoty, srebrny, i ciemnozielony. iPhony zielone zostały wypuszczone trochę później niż oficjalna sprzedaż, jednak ten wariant kolorystyczny bardzo przyjął w sprzedaży i kliencie chętnie na niego się decydowali.

Czytaj także  Ciekawe wzory pamięci USB

iPhone 13 Zielony – specyfikacja

iPhone 13 Mini posiada wyświetlacz o wielkości 5,4 cala, iPhone 13 posiada 6,1 cala, wersja Pro również 6.1, a Pro max 6,7 cała. Jeżeli chodzi o pojemność baterii to w podstawowej wersji posiada 3227 mAh, wersja Mini 2406 mAh, Pro 3095 mAh, a Pro max 4352 mAh. Każdy model ma również różne warianty kolorystyczne, o czym wspomniano wcześniej. iPhone 13 Zielony jest wyposażony w procesor Apple A15 Bionic, i dwa aparaty tylne. Również jest przystosowany do używania 5G. Tak jak swój poprzednik iPhone 12 posiada opcje Mag Safe, która pozwala na magnetyczne używanie specjalnych akcesoriów od firmy Apple np. ładowarka indukcyjna lub powerbank. Jeżeli chodzi o pamięć to iPhone 13 posiada warianty o pojemności 128, 256 i 512 GB, a wersje Pro posiadają dodatkową pojemność do wyboru 1TB. Aparat w iPhone 13 posiada funkcje obiektywu szerokokątnego oraz wiele dodatkowych funkcji.

iPhone 13 Zielony – ile kosztują poszczególne wersje?

Jeśli chodzi o ceny to iPhone 13 kosztuje około 4000 zł., a iPhone 13 Mini to koszt około 3800 zł. Wersje Pro i Pro max są znacznie droższe. iPhone 13 pro kosztuje około 5000 zł., a Pro max od 5500 zł. do około 6000 zł. Oczywiście cena może ulec zmianie podczas wyboru pojemności pamięci. Im więcej pamięci tym cena wzrasta. W zestawie z iPhone 13 oprócz samego urządzenia znajdziemy również kabel o złączu USB-C – Lightning, niestety od iPhona 12 opakowanie jest pozbawione kostki do ładowania, która trzeba dokupić dodatkowo. Tak samo jest ze słuchawkami, one również nie występują już w opakowaniach telefonów już od kilku poprzednich modeli.

Czytaj także  5 cech dobrego audytu SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *